تبلیغات


محل تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

افزایش پرداخت زکات در فارس

محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس امروز (19 مهر)‌ در جلسه شورای زکات این استان گزارشی از جمع‌آوری زکات در 6 ماهه نخست سال جاری ارائه داد، گفت:مردم نیکوکار این استان در 6 ماهه نخست امسال 233 میلیارد ریال زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد رشد داشته است.

وی افزود: مردم استان فارس امسال 126 میلیارد ریال زکات «فطره» و 40 میلیارد و 850 میلیون ریال زکات مستحبی و 52 میلیارد ریال زکات واجب پرداخت کردند.

بذرافشان با اعلام اینکه 503 مبلغ زکات برای ترویج زکات در شهرستان ها فعالیت می کنند، گفت: اکنون 2 هزار و 396 عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان فارس،‌ مشغول فعالیت و ترویج زکات هستند.

مدیرکل کمیته امداد فارس با بیان اینکه 24 درصد از زکات جمع آوری شده در 6 ماهه نخست سال جاری برای اجرای پروژه های عام المنفعه مصرف شده است، تاکید کرد: از درآمد کل زکات جمع آوری شده در استان 76 درصد جهت امور محرومین و نیازمندان هزینه شده است.

وی با اشاره به نحوه هزینه و موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان فارس، تاکید کرد: پرداخت 169 مورد کمک هزینه جهیزیه، 149 مورد مرمت مسکن و 104 مورد مسکن احداثی، 824 مورد کمک هزینه درمان، 422 مورد کمک هزینه تحصیل، 222 مورد آزادی زندانی و 89 هزار و 802 مورد کمک هزینه معیشت نیازمند، از جمله موارد هزینه کرد زکات در شش ماهه نخست امسال بوده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

دوستان ما

جستجو های اخبار روز

تیتر خبرهای تازه

روی خط خبر