تبلیغات


محل تبلیغات شما

بزودی در این مکان تبلیغات درج میشود

سازوکار انتساب فراتر از وظایف سازمان منع سلاح‌های شیمیایی است

سفیر کشورمان در لاهه تاکید کرد: تصویب ساز و کار انتساب کاربرد سلاح‌های شیمایی فراتر از وظایف سازمان منع سلاح‌های شیمیایی است و هر گونه بودجه برای اجرای این تصمیم بدون توجیه است.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا جهانگيری سفير و نماينده دائم جمهوری اسلامی ايران در سازمان منع سلاح های شیمیایی، در روز نخست اجلاس در سخنانی ضمن انتقاد از تصویب سازوکار انتساب کاربرد سلاحهای شیمیایی در چهارمین کنفرانس ویژه کشورهای عضو کنوانسیون که فراتر از وظايف سازمان منع سلاح های شيميايی است، تخصیص هرگونه بودجه برای اجرای این تصمیم غير اجماعی و بحث برانگيز و تغییر ساختار سازمان منع سلاح های شیمیایی از جمله تاسیس اداره جدیدی تحت عنوان اداره ویژه انتساب را بدون توجیه دانست.

وی در خصوص نحوه دستیابی به تصمیم کنفرانس ویژه کشورهای عضو در سازمان منع سلاح های شیمیایی افزود:متاسفانه برخی دولت‌های عضو سازمان حتی در موضوعات حياتی از تصميمات اجماعی فاصله گرفته و بدنبال منحرف ساختن سازمان از ماهيت فنی آن هستند.
سفیر و نماینده دائم کشورمان در خصوص انهدام سلاح های شیمیایی سوریه، ضمن استقبال از پیشرفت های حاصله در این زمینه و با عنایت به همکاری دولت سوریه با سازمان منع سلاح های شیمیایی، بر اجتناب از سیاسی کاری در این پرونده و پرهیز از سیاه نمایی در خصوص همکاری سازنده سوریه با سازمان تاکید کرد.
سفیر کشورمان در خصوص دهمین دوره بین المللی ابعاد پزشکی کمک و حفاظت در برابر سلاح های شیمیایی که از 9 تا 13 مهرماه (1 تا 5 اکتبر) سالجاری در تهران برگزار شد عنوان کرد که  این دوره به منزله فرصتی ارزشمند برای تقویت دانش و مهارت پزشکان برای معالجه قربانیان سلاح های شیمیایی محسوب می شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

دوستان ما

جستجو های اخبار روز

تیتر خبرهای تازه

روی خط خبر